BİZE ULAŞIN

CAN DOSTLARI HAREKETİ
RESİM YARIŞMASINDA 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ KAZANANLARI BELLİ OLDU!

Can Dostları Hareketi Projesi kapsamında düzenlenen ve 2018-2019 eğitim öğretim yılında uygulandığı okullardaki dördüncü sınıf öğrencilerinin trafik güvenliği konusunda edindikleri bilgi ve becerileri resim yoluyla ifade etmesini amaçlayan Can Dostları Hareketi Resim Yarışmasına 10 Nisan 2019 tarihine kadar başvurular alınmıştır.Yarışmanın şartnamesi doğrultusunda, dördüncü sınıf öğrencilerinin edindikleri bilgi ve becerileri kullanarak, trafik güvenliği üzerine, serbest teknik ve malzemeyle yaptıkları resimler, tarafsız ve bağımsız jüri tarafından 12 Haziran 2019 tarihinde değerlendirilmiştir.


Proje okullarında eğitim gören öğrencilerin toplam 902 eserle başvurduğu yarışmada, gerçekleştirilen jüri değerlendirmesi sonucunda,


Nevşehir ili, Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu'ndan Furkan Yalçın birinci,


Edirne ili, Ticaret Borsası İlkokulu'ndan Şeymanur Çakal ikinci,


İstanbul ili, Şehit Askeri Çoban İlkokulu'ndan Selehattin Arda Ceran üçüncü olmuştur.

Edirne ili, Trakya Birlik İlkokulu'ndan Bestenur Kurubaş ve İzmir ili, Hakimiyeti Milliye İlkokulu'ndan Dilay Su Cengiz mansiyon ödülü almaya hak kazanmıştır.


Yarışmada ilk 3 dereceyi alan öğrenciler birer adet yaratıcı etkinlik seti ve 1 yıllık çocuk dergisi aboneliği kazanırken, öğretmenleri ise çeşitli tutarlarda hediye çeki ile ödüllendirileceklerdir. Aynı zamanda ilk 3'te yer alan öğrencilerin okullarına da birer adet çok işlevli yazıcı hediye edilecektir. Mansiyon kazanan öğrenciler de 1 yıllık çocuk dergisi aboneliği ile ödüllendirilmiştir.


Ödül kazanan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okullarını tebrik eder, tüm katılımcılara teşekkür ederiz.